Menu Statistics
Right Bottom Statistics

Right Bottom

Forums

Nejlepší apky a služby

 

Nejlepší apky a služby

Příspěvekod administrator » čtv 16. dub 2020 12:36:00

administrator
Administrátor
 
Příspěvky: 4395
Registrován: sob 17. pro 2011 17:26:05
 

 

Re: Nejlepší apky a služby

Příspěvekod administrator » čtv 16. dub 2020 12:37:30

...Matematiku, dějepis, přírodní vědy nebo taky programování mohou studovat při hraní Minecraft Education Edition, speciální výukové verze počítačové hry. Studenti se u hraní učí, jak fungují tělesné orgány, chemické reakce a důležité mechanické zákonitosti. Anebo taky zkoušejí formulovat algoritmy a programovat je ve vizuálním prostředí. Zkušební verze je zdarma, placená za pět dolarů na rok.

Corinth
Proč to tak je? Jak to vypadá? A jak to funguje? Interaktivní 3D modely všeho od mitochondrií v buňce přes řez lidským srdcem až po anatomii sopky. Corinth je interaktivní výuková pomůcka plná hesel o škole hrou a třídě 21. století nebo propojování moderních technologií se špičkovým výukovým obsahem. Normálně je Corinth placený nástroj pro školy a učitele, v době pandemie ho ale získáte zdarma pro výuku online nebo doma.

Doučuji.eu
Meet’n’learn v osmi evropských zemích zprostředkovává celkem 40 tisíc lektorů na domácí učení nebo doučování. V Česku tato platforma funguje přes web Doucuji.eu, má tady 12 tisíc lektorů a je největší na trhu. Funguje to tak, že si na jejich webu buď zadáte poptávku (hledám učitele zeměpisu pro 13letého studenta), anebo si rovnou najdete lektora, který se vám líbí, a oslovíte ho. Takový booking pro doučování.

Zatímco dřív 80 procent domluvených lekcí bylo domácí face to face doučování, od zavření škol je skoro 100 procent doučování přes videochat. „Najednou vidíme, že se dá online dobře učit i matematika nebo dějepis, dokonce i hra na hudební nástroje. Velká poptávka je i po online přípravě na přijímačky,“ říká jeden ze zakladatelů služby Juraj Svinčák. Ceny záleží na jednotlivých lektorech, ale pohybují se v mezích nižších stokorun za hodinu učení.

Doučuji.eu nabízí taky platformu, kde si můžou žáci nebo tápající rodiče říct o pomoc s řešením nějakého příkladu nebo odpovědí na záludné otázky z domácích úkolů. „Tahle služba je zdarma a za poslední měsíc nám zájem o ni vzrostl téměř na trojnásobek,“ dodává Svinčák s tím, že v nouzovém stavu se najednou ozývá i dost lektorů, kteří by rádi nabídli své služby zdarma. „Pracujeme teď na tom, abychom do týdne rozběhli i tuhle část webu.“

Škola s nadhledem
Na portálu Škola s nadhledem si školáci mohou sami testovat a procvičovat znalosti z různých předmětů pomocí interaktivních testů, které jsou provázané s interaktivními učebnicemi od nakladatelství Fraus. To po dobu uzavření škol nabídlo rodičům a dětem všechny svoje produkty zadarmo. Má materiály i pro druhý stupeň a střední školy, takže vaši potomci si můžou sami proklikat elektronické učebnice i interaktivní testy.

Vividbooks
Fyzika. Ano, i na Newtona s Archimedem máme domácí hack. Je to ilustrovaná a interaktivní učebnice fyziky, dílo českého startupu Vividbooks, se kterým zabodoval i v Americe a během pandemie se ho rozhodl nabídnout studentům zdarma. Učebnice Vividbooks je jiná v tom, že využívá rozšířenou realitu a díky ní rozhýbává statické obrázky – takže třeba kresba parní lokomotivy na zdi najednou ožije, když na ni namíříte iPad.
A díky tomu můžete kromě základních fyzikálních zákonů pochopit třeba i princip čtyřtaktního motoru. Tedy ne vy, vaše děti. Vy to samozřejmě všechno znáte a všemu rozumíte.

Včelka
Aplikace, která je mířená hlavně na menší děti na prvním stupni, jimž pomáhá se čtením a hláskováním. Kromě toho, že Včelka piluje češtinu od prvňáčků dál, má taky anglickou a španělskou verzi, ve které můžou děti procvičovat cizí slovíčka. V obou jazycích aplikace pokrývá zhruba prvních pět let studia jazyka.

Kideo

Angličtinu děti samozřejmě nejlíp potrénují s rodilým mluvčím. Sofistikovaně na to jde projekt Kideo, který v Česku rozjel zakladatel Aukra Václav Liška. Američtí lektoři Kidea konverzovali s českými dětmi online before it was cool, dlouho před příchodem pandemie, takže s učením přes obrazovku počítače nebo tabletu mají roky zkušeností. První lekce v hodnotě 449 korun je zadarmo, další lekce stojí necelé tři nebo čtyři stovky podle toho, jestli vám jako lektor stačí americký student pedagogiky, anebo pro svoje děti vyžadujete aprobovaného amerického učitele.

Onlinejazyky.cz
V době zavření škol se rozhodli pomoct i ve virtuální jazykovce Onlinejazyky.cz, kde se můžou vaše ratolesti zdokonalit v angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině a ruštině. Kurzy angličtiny a dalšího učiva pro 1. a 2 stupeň, včetně dějepisu, zeměpisu, chemie nebo literatury, jsou do konce školního roku zdarma.

Matika.in
Jazyky i další předměty bychom měli, a teď počítání. S matematikou pomůže třeba počtářský projekt Matika.in, který pro studenty od 1. do 9. třídy nabízí trénování počtů a rovnic skrze více nebo méně zábavné hry. Děti je můžou hrát samy, proti počítači anebo třeba proti některému ze spolužáků.

ČT Edu
Kromě programu UčíTelka se v České televizi rozhodli pomoct ještě jinak a dali dohromady web s tisíci vzdělávacími videi pro děti od předškolního věku až po studenty středních škol. Dohromady je na ČT Edu přes tři tisíce videí pro 23 předmětů a všechna jsou vybraná učiteli s odpovídající aprobací. Takže když už chtějí vaše děti celý den čučet na bednu, zapněte jim alespoň ten správný program.
administrator
Administrátor
 
Příspěvky: 4395
Registrován: sob 17. pro 2011 17:26:05
 

 

Re: Nejlepší apky a služby

Příspěvekod administrator » úte 21. dub 2020 16:10:38

administrator
Administrátor
 
Příspěvky: 4395
Registrován: sob 17. pro 2011 17:26:05
 

 

Re: Nejlepší apky a služby

Příspěvekod administrator » ned 26. dub 2020 11:43:32

administrator
Administrátor
 
Příspěvky: 4395
Registrován: sob 17. pro 2011 17:26:05
 

 

Re: Nejlepší apky a služby

Příspěvekod administrator » ned 26. dub 2020 12:18:58

administrator
Administrátor
 
Příspěvky: 4395
Registrován: sob 17. pro 2011 17:26:05
 


Zpět na On-line výuka v době karantény

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Forums Bottom
cron